گالری روکا لندن - استودیو زاها حدید

معماران : استودیو زاها حدید
موقعیت : انگلستان، لندن
تیم پروژه : زاها حدید (طراح)، پاتریک شوماخر (طراح)، وودی یاو (مدیر پروژه)، ماها کوتای (مدیر پروژه)، مارگاریتا یوردانووا والونا (معمار پروژه); توسعه طراحی: گرهیلد اورثاکر، هنز شافلنر، جیمنا آرایزا، میریا، سالا فونت، ارهان پتات، یوخی فو، مایکل تردر، تورستن برودر; دایلن بیکر-رایس، ملیسا وولفورد، متیو دانکرسلی، ماریا آرایا
مهندسی ساخت و نما : بورو هاپولد
مشاور آکوستیک  : مهندسین مشاور مکس فوردهم
طراحی نورپردازی : ایسومتریکس لایتینگ
کارفرما : روکا
مشاور ارشد : سونو
مدیریت هزینه ها : بتلینسکی
پیمانکار : امپتی
مساحت : 1100 متر مربع
زمان : 2011
منبع : Archdaily

گالری روکا که توسط استودیو زاها حدید طراحی شده است در حومه چلسی واقع شده و در حدود 1100 متر مربع می باشد. نقش اصلی را آب بازی میکند که به گفته زاها حدید، "بعنوان یک مبدل در حال حرکت و بی وقفه از میان نماها عمل می کند، نماهای داخلی را حکاکی کرده و در گالری اصلی همانند یک قطره آب جریان می یابد".

 نما شامل مجموعه ای از حفره هاست که به دنیال نمایش اثرات فرسایش آب هستند و یک فضای داخلی سفید که پر شده از قرات نوری که همچون ستون فقرات گالری روکا عمل می کنند. این قطرات آب به نواحی مختلفی از فضا که بخشهای متفاوت گالری هستند، می پیوندند؛ برای مثال یک نمایشگاه برای محصولات نوآورانه روکا ،یک اتاق جلسات، یک فضای چندمنظوره و ... . علاوه بر این، فضای داخلی حاصل جدیدترین فن آوری است که ترکیبی با تجهیزات صوتی و تصویری مدرن، صدا و تجهیزات نور برای انتقال بازدید کننده به فضای جدا کننده حقیقی می باشد.

 زاها حدید و تیم او نوعی طراحی بوجود آورده اند که نه تنها کاملا بصری است، بلکه از هنر دقیق و کنترل برای کمک به بازدید کننده در درک ارتباط بین معماری فضا و طراحی محصولات حمام روکا استفاده می کند. میگل آنگل مونار، مدیر ارشد، بخش محصولات حمام روکا اظهار داشت: "برای روکا ضروری است که حضور در یک شهر مانند لندن داشته باشد که یک مرجع برای طراحی و نوآوری در سطح جهانی است. لندن همچنین از اهمیت استراتژیک برای توسعه کسب و کار آینده ما برخوردار است، زیرا به ما اجازه نزدیک شدن به توزیع کنندگان و مشتریان بین المللی را می دهد. زاها حدید در گالری راکا لندن، کلیه ارزش های برند ما و همچنین فلسفه شرکت ما را به شیوه ای منحصر به فرد و هیجان انگیز تفسیر کرده است. "

"کار ما معماری را با پیچیدگی و زیبایی اشکال طبیعی آغشته می کند. با استفاده از یک زبان رسمی مشتق شده از حرکت آب، گالری راکا فرسایش یافته و جلا پیدا کرده است؛ سلسله ای از فضاهای پویا از طریق تعامل جذابی بین معماری و طبیعت بوجود آمده اند".

تعهد روکا به طراحی و نوآوری به وضوح در خارج از ساختمان با نمای ممتاز و منحصر به فرد آن که به گالری راکا هویت می بخشد، کاملا مشهود است. سه ورودی تقریبا ارگانیک که به نظر می رسد از طریق سایش آب شکل گرفته اند این فضا را به شهر باز می کنند. جنبش آب موضوع برجسته در گالری راکا لندن است - جریان و ادغام فضاهای بیرونی و داخلی.فضای داخلی این بنا دارای بتن سفید است و حالت روشنایی هنری آن، هر یک از مناطق مختلف را بهم متصل می کند، در حالی که به عنوان یک محور مرکزی در اطراف ساختمان رکا لندن می چرخد. فضای داخلی، شگفت آور، کاربردی و انعطاف پذیر، با پیشرفته ترین تجهیزات سمعی و بصری و نورپردازی است. این تکنولوژی، تعامل با نام تجاری و فرصت را برای کشف تاریخچه شرکت، دستاوردهای برجسته آن و ارزش هایی که تمامی کارهای روکا بر پایه آن قرار دارد، فراهم می کند: تعهد به پایداری و به ویژه نوآوری، طراحی، سلامتی و صرفه جویی در مصرف آب.

 گالری راکا بسیار بیشتر از یک فضای نمایش در نظر گرفته شده است: در دسترس طیف گسترده مخاطبان شامل هر فردی از معماران زبردست تا دانش آموزان گرسنه. این مرکز تبدیل به قطبی در لندن می شودکه فعالیت های گسترده ای از قبیل نمایشگاه های داخلی و خارجی، جلسات، سخنرانی ها، سمینارها و بحث ها، معیارهای تقدیس طراحی با توجه به نام تجاری روکا و ارزش های این شرکت در آن شکل می گیرد.

 

 

Copyright © 2011 - 2017 RadisStudio.com

Search