خانه ای در سیلورسترند - طراحی داخلی میلیمتر

معماران : طراحی داخلی میلیمتر
موقعیت : هنگ کنگ
طراح : مایکل لیو
مساحت : 300 متر مربع
زمان : 2011
منبع : Archdaily

این خانه در سمت کوه قرار گرفته است، و از منظره دیدنی اقیانوس سیلورسترند برخوردار می باشد. صاحبان آن بیش از 15 سال در آنجا زندگی کرده اند و با نقاط ضعف مکان آشنا بوده اند، آنها تمایل داشتند مکان را به یک خانه نوآورانه و در عین حال کاربردی برای برآوردن نیازهایشان منتقل کنند.

در میان کوه ها ساخته شده بود، اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری اصلی توسط اختلاف سطح از هم جدا شده بودند. فضای غذاخوری که در سطح بالاتری قرار داشت،اولین بخشی بود که بعد از ورود به خانه دیده میشد و جریان عملکردی خانه را برهم می زد. علاوه بر این راهروی اصلی فاقد فضای انبار بود، به همین دلیل مالکان چاره ای نداشتند جز اینکه جاکفشی و رختکن را زیرپله ها قرار دهند. اندازه های نامناسب اتاق های کودکان و فضای نامساعد رختکن اتاق خواب اصلی، نقص هایی بود که کیفیت زندگی مالک آن را پایین می آورد.

به منظور بهبود کیفیت زندگی صاحبخانه به طور موثر، طراح به دقت جریان اصلی خانه را بررسی و عادات صاحبان را آنالیز کرد و جریان جدیدی برای صاحبان، مانند تغییر محل ورود، منطقه بالاتر و جای راه پله ها ایجاد نمود.

علاوه بر این، از آنجایی که صاحبان آنها به ندرت طبخ می کنند، طراحی یک فضای ساده آشپزی کافی است. بنابراین طراح به طور جدی آشپزخانه اصلی را تخریب و ورودی را به جای آن جایگزین کرد و یک راهرو اضافه نمود، به طوری که بازدیدکنندگان به تدریج می توانند فضاهای مختلف را در هنگام ورود به خانه مشاهده کنند. در ضمن، یک فضای بزرگ در قسمت بالایی طبقه پایین آزاد شد، طراح این فضای اضافی را با بخش پایینی برای یک آشپزخانه باز با هم ادغام کرد. حتی جالب تر این است که طراح متوجه شد که با حرکت دادن راه پله، راهروی های فرعی موجود در طبقه دوم می تواند برداشته شود تا میزان فضای هر اتاق در حدود 20 تا 45 درصد افزایش یابد. در نتیجه، نه تنها اندازه اتاق های کودکان را افزایش داد، بلکه اندازه فضای رختکن اتاق خواب اصلی نیز دو برابر شد.

پس از اجرای اصلاح ساختاری، طراح در طراحی خانه های ساده و در عین حال پیچیده، با انتخاب مواد سبک با رنگهای خنثی به عنوان تن اصلی،یک فضای آرام و دارای حس آرامش را بوجود آورده است. همچنین خط ساختار پله شناور، میزهای آشپزخانه اپن و نیمکت ها به صورت منسجم برای ایجاد حس زیبایی شناسی معماری عمل می کنند.

 

 

Copyright © 2011 - 2017 RadisStudio.com

Search